Camden  |  SKU: CMDN-CM-PT250-12
Camden CM-PTS14 Heavy Duty Power Transfer Cable Zamac Endcaps - 1/4" Diameter - 12" Length
Shipping calculated at checkout.
Trust Guard Security ScannedSecure transaction
Found a better price? Call for Price Match!
Shop with confidence knowing you’re getting the best deal.
Delivery and Shipping
Learn more
Return Policy
View Full Return Policy
Description
Camden CM-PT250-12 Heavy Duty Power Transfer Cable Zamac Endcaps - 1/4" Diameter - 12" Length
The Camden CM-PTS14 Series offers a wide range of heavy-duty power transfer cables. 7" to 18" cable lengths are available, in 1/4", 5/16", and 3/8" diameters. There is also the choice of plastic, aluminum, and stainless steel end caps. CM-PT250-12 (CM-PTS14) Application: 'Zamac' endcaps, 1/4" inside diameter cable, 12" length.
Features:
  • 12" Length.